logo

Recenzie

Tipy a rady

CYCLISION Corph 11 – Bicykel pre každého ?

Čoo ?? 

S podvihnutým obočím, prižmúrenými očami a otvorenou pusou ... Nie to nie je výraz pornohviezdy pri... "blow job" ...ale výraz každého kto v dnešnom korporátnom a konzervatívnom svete zbadá niečo nové, iné.

 --- "NOVÁ BICYKLOVÁ ZNAČKA ??  A SLOVENSKÁ ??" 

ANO !!!   

"Cykli-si-on? Cykui-son? Cajlišn? Saj-klišn?  Saj-kliši-ON ? ON či ONA?  

JE TO CYCLISION !

Presne tak, CYCLISION je nová bicyklová značka, a áno je slovenská. Je síce nová, ale tím ľudí, ktorý ju tvorí má v bicyklovom svete bohaté skúsenosti. 

Cieľom CYCLISIONu nie je len konkurovať ďalším hráčom na trhu ako je napr. Kellys, CTM, Dema, atď.. , ale ísť vlastnou cestou a  ponúknuť bicykle, ktoré zaujmú na prvý pohľad, budú sa ľudom páčiť, budú technicky dobre vybavené a to všetko za cenu "jednej výplaty". 

CORPH 11

Všetky pánske horské bajky CYCLISION nesú modelové označenie CORPH a podľa stupňa výbavy sú označené číslom, pričom č. 1 je vždy najlepšia špecifikácia komponentov a čím väčšie číslo, tým lacnejší model. 

Model CORPH 11 patrí teda k cenovo najdostupnejším modelom.  

BALENIE 

Úúú.. no pozrime na to balenie, krásne, drahé, moderné, funkčné

Krabica hranatá jak Fickova hlava, ale malá šikovná s peknou potlačou, ba dokonca aj s funkčným uzatváracím patentom pre možnosť opätovného zatvorenia. "CYCLISION e-commerce ready packing system" 

Pre vysvetlenie  "VAN TAJM" vybalíš a "NEKS TAJM" môžeš znovu ľahko zabaliť  :-) 

Bicykel je vďaka originálnym insertom v krabici tak natesno jak "černoch v japonke" a absolutne sa tým minimalizuje riziko poškodenia pri preprave. Už pri samotnom vybalovaní je na všetkom čo chytíš cítiť, že výrobca si dal na balení ozaj záležať a tá kultúra balenia je proste mňami mňami :-*

RÁM - Dobrý základ  

Lahký rám s vnútorným vedením bowdenov a so zabrúsenými  "neviditeľnými" zvarmi je chuťovečka sama o sebe a ešte k tomu luxusné metalické lakovanie vytvára dojem o 2 triedy drahšieho bicykla.

Komponenty 

Žiadnou hanbou nie sú ani komponenty, ktoré sú na tomto bajku použité. Klasika, veľké 29" kolesá, odpružená vidlica SR Suntour a ráfikové V-brzdy. Taký ten klasický štandard čo stačí nenáročnému bežnému chlapovi. 

Takže cez týždeň ťa to zavezie do šenku na pivo, kde to budú štamgasti obdivovať jak raketoplán, v sobotu na výjazde s kolegami budeš mať dostatočný bicykel na ktorom budeš v pohode stíhať aj lepším a v nedeľu pri jazde s rodinou ťa nebude bolieť riť, lebo máš parádne mäkučké a dobre tvarované sedlo. 

Kvalitné rukoväte s lock on systémom, no bohužial v tejto cenovej kategórii ešte stále plastové brzdové páky. 

CENA ??? 

Cyclision CORPH 11,  bajk vybaveným ľahkým rámom s vnútorným vedením laniek a s neviditeľnými zvarmi na 29 " kolesách a s nižšou výbavou Shimano  na V-brzdách má na visačke cenovku 399 € 

Je to veľa, alebo málo ?  Fajčiar to prefajčí za rok, východniar to prepije za mesiac, čávo z Petržalky to prefetuje za týždeň a štetka to zarobí za večer. 

A priemerný Slovák na to robí viac ako 2 týždne.

Tak myslím že je to akurát, a aj v porovnaní s konkurenciou. 

Ahojte.   Adam :-)


Kategórie: Recenzie Tipy a rady
Dátum publikovania: 18. 11. 2021
Zdielať článok

Prečítajte si aj

Všetky články